Τώρα είναι Οκτώβριος 20th, 2017, 1:50 pm

Ώρα

Σύνδεση

Anonymous

Αναζήτηση

Σύνδεσμος Δ. Συζήτησης

Σύνδεσμοι

phpbbgr.com

phpbbgr.com

phpbbgr.com

phpbbgr.com

phpbbgr.com

greek-sites.gr - Κατάλογος Ελληνικών Ιστοσελίδων
phpbbgr.com

Δημιουργία νέου θέματοςΔημιουργία απάντησης Σελίδα 1 από 1   [ 8 Δημοσιεύσεις ]
Συγγραφέας Μήνυμα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Μάρτιος 2nd, 2013, 7:11 pm 
Eκπαιδευόμενος
Eκπαιδευόμενος
Άβαταρ μέλους

Εχω παρατηρησει οτι στο "Νεες προσφορες" μονο το model shop ενημερωνει για προσφορες που εχει ανα περιοδους. Αρα ή ειναι το μονο μαγαζι που κανει προσφορες ή δεν υπαρχει ενημερωση.
Για αυτο θα προτεινα ο Admin να επικοινωνησει μεσω mail ή οτι αλλο τροπο θελει με διαφορα μοντελομαγαζα και να τους ενημερωσει για την υπαρξη αυτου του φορουμ και οτι μπορουν να ποσταρουν τις προσφορες τους εδω, στο συγκεκριμενο μερος του φορουμ. Ή εστω να ενημερωνουν για τη προσφορα μεσω mail και ας το αναρτουμε εμεις.
Θεωρω πως βγαινουν ολοι κερδισμενοι απο κατι τετοιο. Εμεις σαν καταναλωτες εχουμε ενημερωση για προσφορες που μπορει να μην παιρναμε χαμπαρι και φυσικα οι καταστηματαρχες κανουν γνωστες τις προσφορες τους δωρεαν. Ισως αυτο να τους ωθησει στο να βγαζουν περισσοτερες προσφορες αν εχει επιτυχια ;)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Μάρτιος 2nd, 2013, 7:20 pm 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Eιχα επικοινωνησει με καποια καταστηματα τα οποια δεν ανταποκριθηκαν.
με το αιτημα οτι εαν τοποθετηθει 1 banner στο site τους δικο μας θα μπορουν να ενημερωνουν με τις προσφορες τους..
εμεις χαρα μας να βοηθησουμε τα καταστηματα αλλα με καποιο τροπο πρεπει να προωθηθουμε και εμεις..

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Μάρτιος 3rd, 2013, 3:49 pm 
Eκπαιδευόμενος
Eκπαιδευόμενος

Όνομα: NickApostollatos
RC: TT S50 // JQ THE YELLOW EDITION
Motor: pro.50
συμφωνω μαζι σου θα deadly θα διευκολυνε και εμας αυτεςοι ενημερωσεις οπως επισης θα κερδιζαν και τα μοντελομαγαζα,διοτι να περνεις καθε μοντελο μαγαζι καθε τρεις και λιγο τηλ για κατι που σε ενδιαφερει για το αν το εχουν προσφορα ειναι βαρετο,οπως επισης πρεπει επιτελους καποια στιγμη να βελτιωσουν τα site τους διοτι μπαινεις στο καθε site μοντελομαγαζου και βλεπεις τεραστια γκαμα απο προιοντα και βλεπειςδιπλα μη διαθεσιμο μη διαθεσιμο μη διαθεσιμο,και πας στο τελος στο μαγαζι και βλεπεις 2 αμαξια 2 καυσιμα 2 εργαλεια και αναρωτιεσαι τι παιζει,,και μετα γυρνανε και λενε οι μαγαζατορες,εχουμε κριση,η κατηγορουν τους καταναλωτες που αγοραζουν απο εξω,φιλε μου τα site του εξωτερικου οτι εχουν στο site τους το εχουν και στο στοκ τους,μεγαλη ιστορια παντος.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Μάρτιος 3rd, 2013, 8:34 pm 
Eκπαιδευόμενος
Eκπαιδευόμενος
Άβαταρ μέλους

NickApostolatos έγραψε:
συμφωνω μαζι σου θα deadly θα διευκολυνε και εμας αυτεςοι ενημερωσεις οπως επισης θα κερδιζαν και τα μοντελομαγαζα,διοτι να περνεις καθε μοντελο μαγαζι καθε τρεις και λιγο τηλ για κατι που σε ενδιαφερει για το αν το εχουν προσφορα ειναι βαρετο,οπως επισης πρεπει επιτελους καποια στιγμη να βελτιωσουν τα site τους διοτι μπαινεις στο καθε site μοντελομαγαζου και βλεπεις τεραστια γκαμα απο προιοντα και βλεπειςδιπλα μη διαθεσιμο μη διαθεσιμο μη διαθεσιμο,και πας στο τελος στο μαγαζι και βλεπεις 2 αμαξια 2 καυσιμα 2 εργαλεια και αναρωτιεσαι τι παιζει,,και μετα γυρνανε και λενε οι μαγαζατορες,εχουμε κριση,η κατηγορουν τους καταναλωτες που αγοραζουν απο εξω,φιλε μου τα site του εξωτερικου οτι εχουν στο site τους το εχουν και στο στοκ τους,μεγαλη ιστορια παντος.

Αγαπητε φιλε δεν ειναι ετσι τα πραγματα οπως τα λες και τι εννοω.. Πραγματι σε ολα τα καταστηματα λογο κρισης εχουν λιγα προιοντα και δεν λεω για τα μικρα καταστηματα αλλα και τα μεγαλα.Ο λογος φυσικα ειναι η ελειψη μετρητου αλλα και γιατι να στοκαρει καποιος και να τα βλεπει αφου κακα τα ψεματα δεν υπαρχει κινηση στην αγορα.
Ο καθενας (θελω να πιστευω) εχει παρει τα μετρα του για το καταστημα του.Το δικο μου για παραδειγμα πραγματι μπορει να εχω ελαχιστα πραγματα (αυτοκινητα η ανταλλακτικα) στο καταστημα ετοιμοπαραδοτα ΑΛΛΑ εχω ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ζητηθει απο τον πελατη την ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΑ ακριβως το απογευμα.Για ποιο λογο να στοκαρω? (παραδειγμα λεω για να μην παρεξηγηθω).Εκτος φυσικα (γινετε αρκετα συχνα) ο πελατης θελει να το δει να ρωτησει πως δουλευει και τα σχετικα και μετα να το παρει απο εξω ... οχι αυτο δεν μπορει να γινει πια.
Οσο για τις σελιδες το εχω γραψει απειρες φορες οτι μονο το 2 με 3% ειναι σωστες και ενημερωμενες.....ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ.
Επι την ευκαιρια ηδη ειναι ετοιμη η νεα σελιδα μου (πολυ καλυτερη) απλα θα την ανεβασω οταν μπουν ολα τα προιοντα ( σε 1 με 2 μηνες)....

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Μάρτιος 5th, 2013, 1:40 am 
Eκπαιδευόμενος
Eκπαιδευόμενος

καλα αυτο ειναι μεγαλη ιστορια μπορω να φανταστω ποσο ασχημα νιωθεται οι καταστηματαρχες και οχι μονο στον τομεα του μοντελισμου,εισται καταδικασμενοι λογο αυξημενου φ.π.α.....σε κτλβαινω απολυτα οσο αναφορα το στοκ,εχουμε επειχηρηση με τον πατερα μου και κατι παρομοιο πεζει με το στοκ στον τομεα μας,δεν ηθελα να αποτυπωσω ακριβως αυτο που βγηκε προς τα εξω,θελω να πω οτι εχει απειρα πραγματα στο site και τα μισα στο μαγαζι,και πανω σε αυτο να διορθωσω συμπληρωνωντας οτι μερικα καταστηματα στα site τους τα πιο πολλα τα εχουν (αμεσα διαθεσιμα)=οποτε θελω παω το παιρνω χωρις να περνω τηλεφωνα,αλλα οταν πας εκει τρως ενα ακυρο διοτι κακα τα ψεματα ειναι οπως το λες ο πελατης θελει να το δει απο κοντα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Μάρτιος 5th, 2013, 2:11 am 
Eκπαιδευόμενος
Eκπαιδευόμενος
Άβαταρ μέλους

Ναι οκ καταλαβα τι θελεις να πεις και συμφωνω 100% μαζι σου. Βασικα ειναι δυσκολο να εχεις και φυσικο και ηλεκτρονικο καταστημα ταυτοχρονα γιατι πρεπει να αφαιρεις το προιον κατευθειαν οταν το παρει ο πελατης απο το μαγαζι (για να ειναι ενημερωμενη η αποθηκη),ενω εαν εχεις μονο ηλεκτρονικο καταστημα τα αφαιρει αυτοματα μονο του.
Παντως ειναι ενα θεμα που πρεπει ολα τα καταστηματα να το προσεχουν.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Μάρτιος 5th, 2013, 11:49 am 
Eκπαιδευόμενος
Eκπαιδευόμενος

Ακριβως αυτο εννοουσα!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Μάρτιος 10th, 2013, 7:58 pm 
Ειδικευόμενος
Ειδικευόμενος
Άβαταρ μέλους

Όνομα: Μηνάς
RC: Team Losi 8ight 2.0
Motor: Picco P3R EVO
αμα ητανε τα πραγματα τοσο ευκολα θα ειχανε γινει κιολας..
παντως οι περισσοτεροι μαγαζατορες που εχω μιλησει μονο θελουν να διαφημιστουνε και οχι να μας βοηθησουν εμας. με συγχωρεις αλλα δεν ειμαστε εμεις οι @@@κες να τους βοηθαμε και εκεινοι οχι.
αυτα τα πραγματα ειναι αμοιβαια.. βοηθας για να σε βοηθησουνε.

παντως σε ευχαριστουμε ^Deadly_Sin^ που μας σκεφτηκες. αυτα θελουμε να διαβαζουμε συνεχεια για να ενεργοποιηθουμε και εμεις καταλληλα.

μπορειτε βεβαια και εσεις ολοι σαν μελη να ερθετε σε επικοινωνια με καποιο καταστημα που το γνωριζεται καλα και να το φερει η κουβεντα σας.και να δειτε ανταποκριση κλπ και μετα εαν θελετε τπτ επικοινωνειτε μαζι μου.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΔημιουργία απάντησης Σελίδα 1 από 1   [ 8 Δημοσιεύσεις ]

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: