Τώρα είναι Ιανουάριος 18th, 2018, 10:18 pm

Ώρα

Σύνδεση

Anonymous

Αναζήτηση

Σύνδεσμος Δ. Συζήτησης

Σύνδεσμοι

phpbbgr.com

phpbbgr.com

phpbbgr.com

phpbbgr.com

phpbbgr.com

greek-sites.gr - Κατάλογος Ελληνικών Ιστοσελίδων
phpbbgr.com

Δημιουργία νέου θέματοςΔημιουργία απάντησης Σελίδα 1 από 2   [ 19 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Μάιος 31st, 2013, 12:16 am 
Eκπαιδευόμενος
Eκπαιδευόμενος
Άβαταρ μέλους

Όνομα: Στέλιος Κοντός
RC: Losi 1/8 8IGHT-EU 2.0 4WD
Motor: Picco P3R
Λοιπόν επειδή έχω διάφορα θεματάκια στο μυαλό μου τα οποίο θέλω να τα κάνω και πράξη.... :) θέλω να μου πείτε όσοι περισσότεροι μπορείτε την γνώμη σας στο παρακάτω θέμα....

Τι θα θέλατε απο μία πίστα On-Off & On-Road, ποία τιμή θα ήταν η ιδανική για όλους σας , τι παροχές θα θέλατε ? και τι γενικότερα αναζητάτε . . . .

Thanks για όλους εκ των προτέρων και να ξέρετε η γνώμη σας θα πίασει τόπο αργά η γρήγορα...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Μάιος 31st, 2013, 4:11 am 
Ειδικευόμενος
Ειδικευόμενος
Άβαταρ μέλους

Όνομα: Μηνάς
RC: Team Losi 8ight 2.0
Motor: Picco P3R EVO
Ας τα πάρουμε απο την αρχη.
1. μια καλη εμφανιση τον εγκαταστασεων μπορει να βοηθησει τους μοντελιστες να επισκεπτονται ποιο συχνα της πιστες. ζεστα χαμογελα διαθεση για τον μοντελισμο κλπ κανουν το καλυτερο συνδιασμο για να παει μπροστα η πιστα.

2. μια πιστα η οποια εχει προδιαγραφες Ευρωπαικου επιπεδου βλεπε 1/8 πιστες στο εξωτερικο με της αλματαρες ωραιο χωμα κλπ.

3. οι εγκαταστασεις να ειναι οσο τον δυνατον καλυτερες και ανανεωμενες απο το κυλικειο μεχρι την τουαλετα και βεβαια ο εξοπλισμος ωστε να μπορεις να φυσηξεις το σασσι σου ειναι οτι καλυτερο.

4. μια τιμη της ταξης τον 10-15 ευρω πιστευω οτι ειναι οτι πρεπει.. αρκει βεβαια να σου προσφερει και κατι η πιστα δλδ να πας να δινεις τα χρηματα και να λες μονο τοσα?

5. καποια ποικιλια απο φαγητα θα βοηθουσε παρα πολυ και 1 μικρος παιδοτοπος θα ητανε οτι πρεπει για της οικογενειες.. Δενδρα Φυτα κλπ κανουνε ενα ζεστο κλιμα με πολυ διαθεση.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Μάιος 31st, 2013, 3:17 pm 
Drift Support
Άβαταρ μέλους

Όνομα: Νίκος Γεωργιάδης
Δύσκολο το συγκεκριμένο θέμα και μέχρι στιγμής Αθήνα τουλάχιστον δεν έχει βρει κανείς σωστή λύση...

Πριν μερικά χρόνια υπήρχε μια πίστα για drift, μικρή και κλειστή στην Μεταμόρφωση. Χρέωνε 2 ευρώ μόνο αλλά κανένας δεν ξόδευε κάτω από 5. Σχεδον όλοι έπαιρναν καφεδάκι και σάντουιτς. Είχε συνήθως 5-10 άτομα και ερχόταν κόσμος ακόμα και μόνο για καφέ. Είχε γίνει "στέκι" και πηγαίναμε 2-3 φορές της εβδομάδα τις περισσότερες φορές με το αμαξάκι, την τ/κ και 1-2 μπαταρίες μόνο. Αν και η πίστα έκλεισε, για μένα το περίεργο είναι το ότι άντεξε σχετικά αν και τόσο εξειδικευμένη...

Τώρα υπάρχει μια πίστα στην Παιανία πολύ μεγαλύτερη που δεν πληρώνεις και τίποτα για να παίξεις αλλά δεν μαζεύει κόσμο...

Γιατί τα λέω αυτά... Ο κόσμος που θα ξεκινήσει ταξίδι με όλα του τα εργαλεία και τα ανταλλακτικά για να πάει σε μια πίστα μακρυά, είναι δεδομένος, συνεχώς μειώνεται και είναι δύσκολο να συντηρήσει μια πίστα. Και όταν έχει να πληρώσει και βενζίνες και διόδια και θα πρέπει να φάει όλη την μέρα, το αν θα δώσει 10 ή 15 ευρώ, δεν αλλάζει και πολλά και οι επισκέψεις του είναι μετρημένες...

Αν μια πίστα όμως είναι κοντά και ίσως προσιτή και με συγκοινωνίες με ένα κόστος πιο χαμηλό, θα έρθει πολύ περισσότερος κόσμος που στην άλλη περίπτωση πιθανότατα να μην πάταγε ποτέ. Αν πχ. στο ΣΕΦ υπήρχε μια πίστα που με 5 ευρώ θα μπορούσες να παίξεις 1-2 μπαταρίες, αρκετός κόσμος θα δοκίμαζε πιστεύω και θα έμπαινε σιγά σιγά στην λογική της πίστας. Θέλεις να έρθεις μια γρήγορη να παίξεις 1-2 μπαταρίες αντί να πας για καφέ, 5 ευρώ, θέλεις να αράξεις όλη μέρα και να έχεις πάγκο και ρεύμα κτλ, 10 ευρώ πχ.

Υπάρχει πίστα καλή στην Πάχη, με καφετέρια και παιδότοπο αλλά δεν έχει κόσμο... Θα πάρει ο μπαμπάς τον γιο να τον πάει να παίξει? Στην Μεταμόρφωση είχαμε τέτοια παραδείγματα αρκετά!

Για μένα δεν είναι τόσο σημαντικό το να είναι ευρωπαϊκού επιπέδου ή όχι αλλά το κατά πόσο είναι προσιτή και αν έχει ή όχι κόσμο. Αν η πίστα είναι στου διαόλου τον πατέρα και πάντα άδεια, θα πάω 1, 2 φορές για να πω ότι πήγα, αν όμως είναι κοντά και πάντα όλο και κάποιον θα βρω, μπορεί να γίνει και "στέκι" πάλι...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Μάιος 31st, 2013, 5:40 pm 
Eκπαιδευόμενος
Eκπαιδευόμενος
Άβαταρ μέλους

Ωραία όλα καλά και προσιτά μέχρι τώρα.. για πάμε να ακούσω και άλλες γνώμες να δούμε....

Thanks nghgeo & Kezar . .

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Μάιος 31st, 2013, 9:13 pm 
Eκπαιδευόμενος
Eκπαιδευόμενος
Άβαταρ μέλους

Εγώ παιδιά δεν έχω εμπειρία από πίστα οργανωμένη να πω την αλήθεια. Πολλές φορές φαντάζομαι πως θα ήθελα τη δική μου ιδιόκτητη πίστα και μπαίνω στο ψητό. Από τα 5χ5 (ποδόσφαιρο) που πάω συνήθως για καφέ έχω πάρει μερικές ιδέες. Φανταστείτε πίστα αγώνων buggy όπου εκτός από τον χώρο των pits, πύργο και αγωνιστικό χώρο θα έχει και μια μικρή καφεταίρεια με internet για περιστασιακό σερφάρισμα και ενημέρωση, τηλεόραση προβολής αγώνων για να βλέπουμε και να λέμε τις απόψεις μας εν ώρα καφέ, εννοείται τραπεζοκαθίσματα για τον καφέ και το αναψυκτικό κ.λ.π. και βέβαια η καφεταίρεια να βλέπει στην πίστα και να είναι υπερυψωμένη για άμεση επαφή με το αντικείμενο των εγκαταστάσεων. Ετσι όποιος για διάφορους λόγους δε θέλει να τρέξει ή δε μπορεί να τρέξει, να επισκέπτεται το καφέ και να συναναστρέφεται ευχάριστα πάνω στην αγαπημένη του ασχολία με φίλους. Επιπλέον ο χώρος αναψυχής θα μπορούσε να έχει και μουσική (τώρα ποιός ακούει με 15 buggy να τρέχουν) ώστε να είναι το περιβάλλον ευχάριστο και για κάποιον που βλέπει πρώτη φορά rc από κοντά πίνοντας καφέ. Επίσης ο χώρος σταθμευσης είναι βασικό στοιχείο και θα μπορούσε να είναι όσο γίνεται πιο κοντά για ξεκούραστη μεταφορά εξοπλισμού. Για τιμές δεν έχω γνώση και δε μπορώ να πω. Ολα είναι προσιτά αν μπορείς και θέλεις.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Ιούνιος 1st, 2013, 9:27 am 
Eκπαιδευόμενος
Eκπαιδευόμενος
Άβαταρ μέλους

Όνομα: Βασίλης
θα συμφωνήσω με τον νίκο (nghgeo) 100%. αν η πίστα δεν είναι κοντά για να μπορεί να έχει πρόσβαση οποιοσδήποτε με τα μέσα μεταφορών θα είναι αποτυχία.
αν θα έχει καφετέρια κλπ λίγο με ενδιαφέρει... θα μου αρκούσε ένας αυτόματος πωλ.
επίσης βασικό ρόλο παίζει η τιμή πιστεύω ότι πάνω από 10 ευρώ θα ήταν αποτυχία. μηνιαία κάρτα των 40 ευρώ για εόσες προπονήσεις......

Savage XL

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Ιούνιος 1st, 2013, 9:55 am 
Eκπαιδευόμενος
Eκπαιδευόμενος
Άβαταρ μέλους

Όνομα: Γιώργος
Μιλάμε για πίστα εξωτερική(σε οικόπεδο) ή εσωτερική(για drift,off με μοκέτα)?
Νομίζω ότι αν μας έλεγες για ποια περιοχή μιλαμε,θα μπορούσαμε να επικεντρωθούμε και να πάρουμε και άλλες γνώμες.
Σημαντικότερο για μένα είναι η εύκολη πρόσβαση και να είναι κοντά.
Τώρα σε κάποιους θα είναι κοντά,αλλά σε άλλους μακρυα!
Αν είναι κέντρο είναι προσόν,ενώ αν είναι ποιο έξω θα έχει ποιο εύκολο πάρκιν.
Η τιμή είναι ένα άλλο κομμάτι!
Θεωρώ ότι πρέπει να γίνει κάτι καινοτόμο στο θέμα χρημάτων!
Δεν ξέρω,από κάρτα(μηνιαία,ετήσια) ή ακόμη και λίγο πιο ακριβό καφέ και δωρεάν χρήση του χώρου,είτε κάποια ώρα,είτε για όσο κάθεται ο κόσμος.
Οταν σε μια καφετέρια(με υψηλό ενοίκιο) πληρώνεις τον καφέ 3,5+,προτιμώ να πιω τον καφέ μου στην πίστα,ή ακόμη και να φέρω την οικογένεια(ΚΑΙ τους φίλους άσχετους με το άθλημα).
Νομίζω ότι τα έξοδα κατασκευής μιας πίστας είναι παρόμοια με ενός άλλου μαγαζιού,αλλά απευθύνεται σε λιγότερο κόσμο!
Φυσικά οτιδήποτε έξτρα,από φαγητό(πρόχειρο) ή τίποτα κούνιες,προσθέτει πολλά.
Επίσης Ιντερνετ ή κάποιοι υπολογιστές για να ασχολούνται παιδιά,γυναίκες,κλπ

Προσωπικά η απόσταση (αλλά και τα συνολικά έξοδα)στις περισσότερες πίστες,
με αποτρέπει να πηγαίνω,είτε συχνότερα,είτε και καθόλου!
Αν όμως είχα μια πίστα σχετικά κοντά με έξοδο ένα καφέ(ακριβότερο είπαμε)
θα πήγαινα συχνότερα,αλλά και άλλος κόσμος θα μαζευόταν!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Ιούνιος 1st, 2013, 9:11 pm 
Eκπαιδευόμενος
Eκπαιδευόμενος

Kαλησπέρα.

α) Απόσταση κύριο και βασικότερο. Τι να το κάνω όταν θέλω 1-1.5 ώρα να πάω και να δώσω και διόδια. Θα πάω μία με δύο φορές. Αν μπορώ να φτάσω και με τα ΜΜΜ ακόμα καλύτερα. Σκοπός είναι να περάσω το πρωινό της Κυριακής κάνωντας τη τρέλα μου και να είμαι πίσω μεσημέρι για την παραδοσιακή μάσα, αναπληρώνοντας και το χαμένο χρόνο με το αίσθημα το υπόλοιπο της μέρας, που γκρινιάζει επειδή ασχολούμαι περισσότερο με το μοντέλο μου, παρά με αυτήν.

β) Τιμές λογικές. Λογικές του στύλ "εγώ το έχω 25€ και άμα σ΄αρέσει" οδηγούν σε αδιέξοδο. Η τύχη της πίστας θα είναι λίγο πολύ γνωστή. Άλλωστε επένδυση κάνεις. Θα χάσεις λεφτά στην αρχή. Στο χέρι σου είναι αν θα τα πάρεις μελλοντικά πίσω.

γ) Κηλικείο, απλό με τα βασικά σε τιμές λογικές. Καφεδάκι, τοστάκι. Δε θα έρθω για να πιώ καφέ. Θα έρθω με το μοντέλο μου να παίξω και κατά πάσα πιθανότητα θα έρθω και με τον καφέ μου και με το τόστ μου (κρίση βλέπεις). Την οικογένεια - γκόμενα δε θα τη φέρω μαζί μου. Δεν έχει νόημα να τους ταλαιπωρήσω για να κάνω το κέφι μου.

δ) Χαμόγελο, εξυπηρέτηση, όχι εξυπνάδες και βοήθεια στους νέους μοντελιστές. Κάποιοι θα έρθουν για να μάθουν πέντε πράγματα και όχι να διεκδικήσουν έπαθλα και χρόνους.

ε) Από εγκαταστάσεις τα βασικά. Σκέπαστρο, προστασία από τον ήλιο, τουαλέτες, πάρκινγκ. Καθαριότητα. Επιπλέον τα onroad αυτοκίνητα είναι onroad αυτοκίνητα. Δε θέλουν λακούβες. Καλή και καθαρή άσφαλτο θέλουν. Και τα off road μοντέλα θέλουν και αυτά καθαρή πίστα. Όχι κρατήρες κρυμμένους.

στ) Να αλλάζει η διαγράμμιση από καιρό σε καιρό, ωστε να μην είναι βαρετό το παιχνίδι. Να χρειάζεται δηλαδή να αλλάζεις και σετάπ στο μοντέλο σου. Να έχει κάποιο ενδιαφέρον για να ξανάρθω.

ζ) Να είναι ανοικτά και κάποιες από τις καθημερινές.

η) Να μη χρειαστεί να κάνεις αίτηση για να δείς τους χρόνους που γυρνάς την πίστα.

θ) Προσφορές. Από το στις 3 φορές άλλη μία δώρο, από το κηλικείο, κληρώσεις κλπ.

Τα παραπάνω είναι προσωπική γνώμη.

Ευχαριστώ.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Ιούνιος 2nd, 2013, 2:12 pm 
Eκπαιδευόμενος
Eκπαιδευόμενος
Άβαταρ μέλους

Παραδέχομαι και συμφωνώ οτι η απόσταση παίζει σημαντικό ρόλο. Αν η πίστα είναι μακριά και θες χρόνο να πας, τότε όχι μόνο πληρώνεις τα 10 ευρώ ή παραπάνω για να μπεις αλλά και τα έξοδα του ΙΧ όπως βενζίνες και λοιπά. Η καφετέρεια που αναφέρω πιο πάνω, εννοώ οργανωμένο αναψυκτήριο (όχι τύπου Monaco ντε) και κακώς δε το διευκρίνισα. Μία πίστα πιστεύω ότι πρέπει να έχει κάτι διαφορετικό από τις άλλες για να τραβήξει τον άλλο. Ο κύριος στόχος εδώ είναι να μπορεί κάποιος να πηγαίνει εκεί εύκολα και χωρίς χάσιμο πολύτιμου ελεύθερου χρόνου και την επόμενη φορά να θέλει να ξαναπάει. Δεύτερον οι άνετοι πάγκοι εργασίας με παροχή ρεύματος και πάγκοι καθαρισμού. Τρίτον κάτι να πιεις και κάτι να φας. Οι πρωτάσεις μου; Ευκολία πρόσβασης και οι παροχές. Την τιμή εισόδου την καθορίζει ο πελάτης. Αν είναι ευχαριστημένος από τα υπόλοιπα, δε θα πει όχι. Και δε θα πει όχι γιατί τα έξοδα μετακίνησης και οι παροχές θα τον αφήσουν ικανοποιημένο. Η πίστα παραμένει πίστα σαν αγωνιστικός χώρος. Πρώτα κοιτάς τον επισκέπτη.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Ιούνιος 2nd, 2013, 11:49 pm 
Bοηθός Μηχανικού
Bοηθός Μηχανικού
Άβαταρ μέλους

RC: ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΗΝΩΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΩΝ
Motor: ΠΑΣ ΜΗ ΕΛΛΗΝ ΒΑΡΒΑΡΟΣ
δεν εχεται κατανοησει την κατασταση στην ελλαδα.......μαλων ζητε στην ολλανδια και ειστε κινεζοι......

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Ιούνιος 2nd, 2013, 11:55 pm 
Eκπαιδευόμενος
Eκπαιδευόμενος

Όνομα: Φανης
RC: RC18T / MGT8.0 / MR4TC-BD / X2CT.E./ Micro-T
Ax oι πιστες, αυτες οι πιστες......
Ποσος κοσμος λαχταραει μια διπλα απο το σπιτι του.....

Το θεμα της αποστασης ειναι εντελως υποκειμενικο. Αν ο πελατης μενει στην Κρητη, ειτε στην κηφησια, ειτε στην Κορινθο ειτε στο Σουλφι γινει μια πιστα μακρια θα του πεφτει.

Πρεπει ολοι να καταλαβουμε οτι ο κοσμος διψαει για πιστα. Ομως αυτη η διψα ή η επαρση, πειτε το οπως θελετε τωρα πια δεν του κλεινει τα ματια οσων αφορα τις παροχες ουτε θα τον κανει να βαλει βαθια το χερι στην τσεπη λεγοντας 'Ωχ μωρε αδερφε'.

Αυτο που πρεπει να καταλαβει ο επιδιξις επιχειρηματιας σε οποιον κλαδο και αν ειναι, ειναι το οτι θα πρεπει οι παροχες του να ανταποκρινονται στο 110% στις τιμες.

Σιγουρα ως (πρωην πια) αγωνιζομενος θα μου αρεσε μια πιστα εδω κοντα μου. Το να φυγω απο το Δαφνι και να παω στη Σταματα ειναι ενα σεναριο που δεν παιζει σε κανενα Ελληνικο καναλι.

Ο κοσμος θελει καλες πιστες και οχι καφετεριες με μοκετα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Ιούνιος 3rd, 2013, 6:16 am 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

MAYROS79B έγραψε:
δεν εχεται κατανοησει την κατασταση στην ελλαδα.......μαλων ζητε στην ολλανδια και ειστε κινεζοι......

MAYROS79B θα σε παρακαλουσα να ειναι εντος θεματος και να μην ξεφευγεις,Τα Post εχωντας μη σημασια θα διαγραφονται χωρις προειδοποιηση.

Ευχαριστω.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Ιούνιος 3rd, 2013, 3:32 pm 
Eκπαιδευόμενος
Eκπαιδευόμενος
Άβαταρ μέλους

Σας ευχαριστώ πολύ παιδία ! να ξέρετε σας ακούω όλους σας και θα τα εκ λάβω υπόψην όλα αυτά που αναφέρεται ! θα το δείτε κίολας αν όλα μου πάνε καλά... και μακάρι για όλους μας... περιμένω και άλλες γνὠμες......

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Ιούνιος 3rd, 2013, 5:59 pm 
Eκπαιδευόμενος
Eκπαιδευόμενος

Όνομα: Spyros
RC: Team Losi 8ight T
mayros79b δεν ειμαστε κινεζοι βαρβαροι ειμαστε αλλα εσυ που εισαι κεμπαρης ελληνας καλο θα ηταν να μαθεις σιγα σιγα πως γραφεται το μαλλον και μετα πας και σε πιο συνθετες λεξεις

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Ιούνιος 11th, 2013, 6:47 pm 
Eκπαιδευόμενος
Eκπαιδευόμενος
Άβαταρ μέλους

Σε μια μεγαλη πολη οπως ειναι η Αθηνα εγω θα σκεφτομουν και το εξης:

αντι για πιστα με καφετερια γιατι οχι μια καφετερια με πιστα?

Δηλαδη να ειναι μια αρκετα καλη καφετερια και οχι απλα μια καντινα και να εχει και πιστα. Μια καφετερια που θα μπορει να κατσει και μια παρεα που απλα θελει να παρακολουθησει τι παιζει στη πιστα με ευχαριστηση αντι να ειναι σε κανα παγκακι μπροστα απο εναν αυτοματο πωλητη. Θα ειναι η μοναδικη καφετερια που προσφερει θεα σε πιστα με τηλεκατευθυνομενα! Θα μπορουσε να γινει και στεκι κατα καποιο τροπο. Δηλαδη ακομα και μια μερα που βρεχει πχ θα μπορει να ερθει μια παρεα μοντελιστων ετσι για να πιει ενα καφε. Μαλλον θα θελει πολλα λεφτα κατι τετοιο αλλά πιστευω πως θα ηταν ωραιο.

Για να επανελθουμε στη πραγματικοτητα, αν και δεν εχω παει καν σε πιστα αυτα που θα ηθελα θα ηταν τα εξης:
1) Ευκολη προσβαση
2) Σωστη συμπεριφορα του υπευθυνου ή των υπευθυνων της πιστας
3) Μια σχετικα καλη τιμη

Με αυτη ακριβως τη σειρα γιατι θεωρω πως αν ειναι ευκολο να πας σε μια πιστα και σου αρεσει και το κλιμα που επικρατει εκει τοτε μπορεις να δωσεις κατι παραπανω στο χρηματικο τομεα. Ξαναλεω, δεν εχω παει καν σε πιστα αρα μην τα παρεις πολυ σοβαρα ολα αυτα :P

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΔημιουργία απάντησης Σελίδα 1 από 2   [ 19 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: