Τώρα είναι Ιανουάριος 20th, 2018, 12:01 am

Ώρα

Σύνδεση

Anonymous

Αναζήτηση

Σύνδεσμος Δ. Συζήτησης

Σύνδεσμοι

phpbbgr.com

phpbbgr.com

phpbbgr.com

phpbbgr.com

phpbbgr.com

greek-sites.gr - Κατάλογος Ελληνικών Ιστοσελίδων
phpbbgr.com

Δημιουργία νέου θέματοςΔημιουργία απάντησης Σελίδα 2 από 3   [ 38 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Αύγουστος 12th, 2012, 8:17 pm 
Bοηθός Μηχανικού
Bοηθός Μηχανικού
Άβαταρ μέλους

Όνομα: Denis
RC: TLR 8ight 2.0 EU
Motor: Novarossi N21P09
Kalhspera apo oukrania

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Αύγουστος 13th, 2012, 1:42 am 
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Kαλησπερα σου αγορινα..τι γινεται εκει περα ζεστη πολυ?

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Αύγουστος 15th, 2012, 11:40 am 
Bοηθός Μηχανικού
Bοηθός Μηχανικού
Άβαταρ μέλους

Όνομα: Denis
RC: TLR 8ight 2.0 EU
Motor: Novarossi N21P09
Administrator έγραψε:
Kαλησπερα σου αγορινα..τι γινεται εκει περα ζεστη πολυ?

εεε καλα τωρα εδω χειμονας σε λιγο.το βραδη κρυο κανει.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Αύγουστος 22nd, 2012, 4:00 pm 
Bοηθός Μηχανικού
Bοηθός Μηχανικού
Άβαταρ μέλους

Καπου εδω θελω να πω και εγω ενα Γεια στην παρεα :)
Γενικα το συγκεκριμενο φορουμ εχει πολυ καλο κλιμα και με βοηθησε αρκετα και στα πρωτα μου βηματα και στις επομενες γνωσεις μου!
Φυσικα εχω παραπονα απο καποια ατομα αλλα αφου κανουμε το χομπυ μας , πρεπει να "καταπινουμε" καποια πραγματα :)
Θα ξαναγυρισω στον μοντελισμο μαλλον μετα τις σχολικες μου υποχρεωσεις...
Πιστευω αν χρειαστω κατι να ειστε ακομα εδω να με βοηθησετε :D

Ευχαριστω πολυ παιδες ! Συνεχιστε να ειστε προθυμοι και να μοιραζεστε τις γνωσεις σας !

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Αύγουστος 22nd, 2012, 4:49 pm 
Ειδικευόμενος
Ειδικευόμενος
Άβαταρ μέλους

Messias καλό θα είναι να μην τα παρατήσεις,απλά να βάλεις πρόγραμμα στις σχολικές υποχρεώσεις σου,και γενικά στις υποχρεώσεις!Ούτε χρειάζεται να ξενυχτάς στα φόρουμ ούτε και να μένεις χωρίς ενημέρωση!Όλα με μέτρο!
Καλή συνέχεια! :)

Εικόνα Εικόνα

Εικόνα Εικόνα

Kyosho AXIS EX,Inferno DX,Inferno MP777,V-one,FW-O5,
Serpent Vector,Serpent Quattro. Thunder Tiger Panda,Tamiya FF01,Xray T1 FK05,TRINITY SWITCHBLADE 10,Sig Piper Cub, Kyosho Ultima RB type R EVO ,Kyosho Lazer ZX-5 ;)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Αύγουστος 22nd, 2012, 5:10 pm 
Bοηθός Μηχανικού
Bοηθός Μηχανικού
Άβαταρ μέλους

nassosFF-3 μπορεις να με λες και Μεσσια σκετο.. :P
Επειδη ξερω ομως οτι προγραμμα δε μπορω να βαλω (γιατι εχω και αλλες δραστηριοτητες που ειναι αναγκη να τις κανω αρα δε θα μενει ουσιαστικος χρονος... ) , αποχωρω απο τον μοντελισμο για λιγα χρονια !

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Αύγουστος 22nd, 2012, 7:56 pm 
Aeroplane Support
Άβαταρ μέλους

Όνομα: Γιαννης
Motor: ASP/magnum 2stroke .52
Φιλε το χομπυ ειναι χομπυ, δε χρειαζεται να βρεις χρονο.Αν δεν καναμε κ το χομπυ μας τοτε βραστα. Παραλληλα γινονται.

Εικόνα
MECCAMO FUELS

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Αύγουστος 22nd, 2012, 8:02 pm 
Aeroplane Support
Άβαταρ μέλους

Όνομα: Γιαννης
Motor: ASP/magnum 2stroke .52
immortal έγραψε:
Kalhspera apo oukrania

καλησπερα,:-D
τι κανεις εκει στα βορεια;

Εικόνα
MECCAMO FUELS

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Αύγουστος 22nd, 2012, 8:06 pm 
Pit Stopper
Pit Stopper
Άβαταρ μέλους

Όνομα: Δημήτρης
RC: team losi 8ight eu
Motor: picco p3r evo
για την ακριβεια αμα αγαπας αυτο που κανεις δεν βρισκεις χρονο γι αυτο...αλλα αυτο βρισκει χρονο για σενα ;) το να μειωνεις το χρονο ενασχολησης ειναι σωστο... και μην κοροιδευομαστε γιατι ολοι εχουμε απο 1 με 2 ωρες ελευθερο χρονο τη βδομαδα...

futaba 2pl

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Αύγουστος 22nd, 2012, 9:34 pm 
Bοηθός Μηχανικού
Bοηθός Μηχανικού
Άβαταρ μέλους

Το θεμα ειναι οτι δε θελω να αξιοποιησω αυτες τις ωρες στον μοντελισμο , αφου οπως ειπα πρεπει να ασχοληθω με αλλη δραστηριοτητα :)
Πιστευω να καταφερετε να συμφιλιωθειτε με τους διπλα καποτε , γιατι ειναι γελοια αυτη η κατασταση ( χωρις να ξερω τι ποιος που ποτε και γιατι ! )

το αλλο το οτι αμα αγαπας αυτο που κανεις δεν βρισκεις χρονο γι αυτο...αλλα αυτο βρισκει χρονο για σενα...Καποιες φορες πρεπει να κοιταμε αυτο που αγαπαμε περισσοτερο ;)

Καλο παιχνιδι παιδια :D

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Αύγουστος 23rd, 2012, 11:06 am 
Ειδικευόμενος
Ειδικευόμενος
Άβαταρ μέλους

Οι περισσότεροι από μια "στραβή" ή μια κακή συγκυρία αφήνουν το μοντελισμό,αλλά αυτό είναι προσωρινό...Αρκετοί που αγαπούν το χόμπυ αυτό σε βάθος χρόνου ξαναγυρίζουν και μερικοί ευτυχώς ποτέ,γιατί δεν κάνουν για κανένα χόμπυ παρά για να βλέπουν τηλεόραση και μόνο...Όσο για τα διπλανά φόρουμ δεν υπάρχει κανένα είδος τσακωμού τουλάχιστον από μέρους μου!Μοντελιστικά (και προσωπικά) δεν έχω τσακωθεί ποτέ και με κανέναν στα 30+ χρόνια της μοντελιστικής μου ζωής...:)

Εικόνα Εικόνα

Εικόνα Εικόνα

Serpent Vector,Serpent Quattro. Thunder Tiger Panda,Tamiya FF01,Xray T1 FK05,TRINITY SWITCHBLADE 10,Sig Piper Cub, Kyosho Ultima RB type R EVO ,Kyosho Lazer ZX-5 ;)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Αύγουστος 23rd, 2012, 12:41 pm 
Bοηθός Μηχανικού
Bοηθός Μηχανικού
Άβαταρ μέλους

"γιατί δεν κάνουν για κανένα χόμπυ παρά για να βλέπουν τηλεόραση και μόνο"
Τι ανοησιες ειναι αυτες? Δηλαδη υπαρχουν ατομα που επειδη δε τα καταφερνουν με κατι κανουν μονο για να βλεπουν τηλεοραση ? Η επειδη δεν μπορουν να ασχοληθουν με κατι παει να πει οτι ειναι ικανοι μονο να βλεπουν τιβι ? Τελος παντων..
Οσο για το αλλο φορουμ εννοειται οτι υπαρχει θεμα , απλα ας το αφησουμε για αλλη φορα..

Για να ξεκαθαρισω , τον μοντελισμο τον αφηνω επειδη θελω να περασω στην ΣΙ η τουλαχιστον στη ΣΣΕ
οποτε δε θελω να φαω τα μουτρα μου...Στις ωρες που θα απομενουν προτιμω να αθλουμαι και να μαθαινω πραγματα για τις συγκεκριμενες σχολες παρα να παιζω με το τκ...Οταν ξεμπλεξω πιστευω να παρω ενα μοντελο 8-)

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Αύγουστος 23rd, 2012, 12:52 pm 
Ενημέρωση Support
Άβαταρ μέλους

Όνομα: Νικηφορος
RC: savage xl brushless
Motor: HOBBYWING XERUN
μεσσια σου ευχομαι να επιτυχεις τον στοχο σου μιας και απο πολυ καιρο εχω καταλαβει οτι σου αρεσει αυτο που αποφασησες να ακολουθησεις...πιστευω οτι εισαι απο τα ατομα που πραγματικα τους αξιζει να παρουν αυτο που θελουν....αντε και οταν θα με ρωτανε αργοτερα αν η αεροπορια μας ειναι καλη,εγω θα λεω εμεις εχουμε τον μεσσια ρεε ;-) χαρηκα που μοιραστικες τις μοντελιστικες σου στιγμες μαζι μας και μας μετεδοσες τις γνωσεις σου,αντε και αργοτερα θα μας λες πως ειναι η φρτ απο ψηλα.....

τα στηνουμε???

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Αύγουστος 23rd, 2012, 1:41 pm 
Ειδικευόμενος
Ειδικευόμενος
Άβαταρ μέλους

messias έγραψε:
"γιατί δεν κάνουν για κανένα χόμπυ παρά για να βλέπουν τηλεόραση και μόνο"
Τι ανοησιες ειναι αυτες? Δηλαδη υπαρχουν ατομα που επειδη δε τα καταφερνουν με κατι κανουν μονο για να βλεπουν τηλεοραση ? Η επειδη δεν μπορουν να ασχοληθουν με κατι παει να πει οτι ειναι ικανοι μονο να βλεπουν τιβι ? Τελος παντων..
Οσο για το αλλο φορουμ εννοειται οτι υπαρχει θεμα , απλα ας το αφησουμε για αλλη φορα..

Για να ξεκαθαρισω , τον μοντελισμο τον αφηνω επειδη θελω να περασω στην ΣΙ η τουλαχιστον στη ΣΣΕ
οποτε δε θελω να φαω τα μουτρα μου...Στις ωρες που θα απομενουν προτιμω να αθλουμαι και να μαθαινω πραγματα για τις συγκεκριμενες σχολες παρα να παιζω με το τκ...Οταν ξεμπλεξω πιστευω να παρω ενα μοντελο 8-)

Μεσσία αν θεωρείς αυτά που γράφω ανοησίες ή ξε-ανοησίες σε πληροφορώ πως αυτή είναι η πραγματικότητα στο μοντελισμό και όχι μόνο,και μπορείς να δεις και μόνος σου που ανήκεις...: Είναι πολλοί που ξεκινάνε το χόμπυ και απογοητεύονται αλλά συνεχίζουν,αρκετοί πάλι που ασχολούνται και με κάτι άλλο εξίσου αγαπημένο και απλά δεν έχουν τόσο χρόνο,αλλά και μερικοί που ασχολούνται απλά για να ασχολούνται (μόδα;επίδειξη; )αλλά δεν είναι ικανοί για κανένα χόμπυ και απλά πετάνε τα λεφτά τους είτε στο μοντελισμό ή στο ψάρεμα,κλπ..Και ναι,φίλε μου,δεν κολλάνε σε κανένα χόμπυ και μόνο μπροστά στο καναπέ και την τιβι/PS/X-BOX είναι ευχαριστημένοι....κι αν επέλεξες το χόμπυ για να "παίζεις απλά" έχεις ξεκινήσει ήδη και το βλέπεις λάθος...:)

Έτσι είναι κι κι αν σ'αρέσει..
Τώρα το πως έχεις συμπεράνει -και μάλιστα όπως λες εννοείται κιόλας- ότι υπάρχει πρόβλημα με άλλο/άλλα φόρουμ είναι κάτι που μόνο εσύ ξέρεις,αλλά επέτρεψέ μου να ξέρω και γω και μάλιστα καλύτερα...Φυσικά παρεξηγήσεις και παρανοήσεις πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν σε κάθε φόρουμ (ας είναι καλά και οι...καλοθελητάδες...) αλλά το γεγονός πως α) παρευρισκόμαστε σε εκδηλώσεις του "άλλου"φόρουμ (και μάλιστα κερδίσαμε και...δώρα):) β) γράφουμε /συμβουλεύουμε μέλη του,γ) δεν έχουμε αποσύρει γραφόμενά μας,κάθε άλλο παρά αντιπαλότητα δείχνει,δε νομίζεις;Άσε λοιπόν τα συμπεράσματα και τα εννοείται για κάποιον ποιο υπεύθυνο στο χώρο για αυτό,και μην έχεις εσφαλμένες ή αρνητικές σκέψεις...Συγκεντρώσου στους σκοπούς σου που σου εύχομαι από καρδιάς (Ικάρων) και θα δείς πως όλο και θα βρίσκεις χρόνο να φορτίζεις και καμιά μπαταρία...;)

Άλλωστε είναι γνωστότατο πως η επιτυχία στις εξετάσεις δεν είναι το πολύ διάβασμα και μόνο,αλλά η θέληση η δική σου να περάσεις εκεί που θες και όχι η πίεση ή η αμοιβή από τους γονείς που θέλουν το "καλύτερο"....;)

Εικόνα Εικόνα

Εικόνα Εικόνα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Αύγουστος 23rd, 2012, 1:49 pm 
Bοηθός Μηχανικού
Bοηθός Μηχανικού
Άβαταρ μέλους

Ειμαι στην 2η κατηγορια :lol:
Νασσο εχω μιλησει και με υπευθηνους αλλα βλεπω και την κατασταση..Το οτι εσεις ειστε ενταξει απεναντι στους αλλους ( στις αρχες γινοταν σπαμινγκ απο δω για καποιο λογο ) δε σημαινει οτι και αυτοι ειναι νταξει μαζι σας...Σε καμια περιπτωση παντως δεν ειναι αυτο το φορουμ συμφιλιωμενο με τους " διπλα " , αν καταλαβαινεις πως το εννοω ;)

Ευχαριστω πολυ :mrgreen:

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΔημιουργία απάντησης Σελίδα 2 από 3   [ 38 Δημοσιεύσεις ]
Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: