Τώρα είναι Ιανουάριος 17th, 2018, 10:58 pm

Ώρα

Σύνδεση

Anonymous

Αναζήτηση

Σύνδεσμος Δ. Συζήτησης

Σύνδεσμοι

phpbbgr.com

phpbbgr.com

phpbbgr.com

phpbbgr.com

phpbbgr.com

greek-sites.gr - Κατάλογος Ελληνικών Ιστοσελίδων
phpbbgr.com

Δημιουργία νέου θέματοςΔημιουργία απάντησης Σελίδα 1 από 1   [ 4 Δημοσιεύσεις ]
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Project RWD Drift
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Ιούλιος 3rd, 2012, 2:37 am 
Eκπαιδευόμενος
Eκπαιδευόμενος
Άβαταρ μέλους

καλησπερα παιδια...για να ξεφυγω λιγο απο την γκαντεμια που με εχει πιασει σημερα,ειπα να παρουσιασω το project που δουλευω τελευταια εφωσον το Ε10 περιμενει ανταλακτικα τα οποια αποτι φαινεται ακομα εχουν μελλον...Επισης θελω αποψεις,συμβουλες και προτασεις!οταν πηρα το καλο μου ts4 το φιλαρακι μου,μου εδωσε προικα και το παλιο του ts4 να το εχω για ανταλακτικα και μιας και καθοταν τοσο καιρο ειπα να του βγαλω λιγο τα ματακια και να αξιοποιησω καπως :D το μονο σιγουρο ειναι οτι στο τελος δεν θα εχει επαφη με ts4...

Εικόνα

οι πλυμνες στους εμπρος τροχους γυρισαν αναποδα και ο προφυλαχτηρας πλεον θα φιλοξενησει 2 mini αλλα αρκετα δυνατα σερβο(ενα για καθε τροχο) με μεταλικα γραναζια και ρουλεμαν...

Εικόνα

εγινε αρκετη δουλεια με το dremmel στην πρωτη πλυμνη ως πειραμα(το οποιο οπως θα δειτε πετυχε) για να παρουμε αρκετες μοιρες στριψημο.<παιρνει και αλλο αλλα δεν ηθελα να το παραξεφτυλισω :lol: >

Εικόνα

το καλο με τα ts4 ειναι οτι οι πλυμνες εχουν φωλια που μεσα μπαινει μπιλια οποτε λιγακι ανοιγμα και ειχαμε το αποτελεσμα της φωτογραφιας και μαλιστα η μπιλια μπαινει μεσα με αρκετο ζορι οποτε δεν υπαρχει κυνδινος να ξεκουμπωσει σε καποιο στριψημο ;) ο ιμμαντας του μπροστα διαφορικου πηγε στο πισω για να ερθει το μοτερ οσο πιο μπροστα γινεται

Εικόνα

δεδομενου οτι το συστημα διευθυνσης θα ειναι μπροστα στον προφυλακτηρα εχουμε το κενο μετα το μοτερ και προς τις μπροστινες ροδες για να μπει αργοτερα μαλλον η μπαταρια...
Τωρα θελω μια συμβουλη...εχω ενα μοτερακι 380 μεγεθος brushed ρουλεμανατο μαζι με esc απο το 1/14 carisma που εκανα brushless...δεδομενου οτι το αμαξι θα ειναι ντριφτ και μαλιστα πισωκινητο λετε να του πεφτει μικρο?απλα με διευκοληνει γιατι δεν θελω σε καμια περιπτωση να του ακουμπησω ουτε ευρω και το εχω ετοιμο με βαση κα μπαινει και η τροχαλια κουτι με εναν ανταπτορα για ελικα απο αεροπλανακι :shock:

Εικόνα

ακομα εχει αρκετη δουλεια αλλα περνετε μια γευση...μονο μην αρχισετε τις ντοματες παιδια :roll: δεν εχω τι να κανω τον τελευταιο καιρο :P

Sent by Apple Ipad.

306 1.6 16v---Eb4 rally game 2speed,inferno GT1,Ts4N .12EVO,Carisma GT14 Brushless Castle Creations 3s,Hpi E10 Yeah Racing 20T 3s---Walkera UflyS,Nine Eagles Free Spirit,Walkera Lama2-1,Trex450,Trex250(For sale)---Velocity T33 EDF, Eflite Ultimate 3D, Scorpio Mosquito Bomber, GG-models Karkaletsos trainer.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Project RWD Drift
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Ιούλιος 3rd, 2012, 9:35 am 
Bοηθός Μηχανικού
Bοηθός Μηχανικού
Άβαταρ μέλους

Όνομα: Παυλος
RC: Xray
Motor: os VZB
το πισωκινητο μάλλον δεν θα κουμαντάρετε για drift και το μοτέρ ειναι απο mini ? μικρο το βλέπω δεν θα ευχαριστηθείς, μπορείς να βρεις δυνατά brush με 10ε

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Ιούλιος 3rd, 2012, 1:38 pm 
Eκπαιδευόμενος
Eκπαιδευόμενος
Άβαταρ μέλους

Μου φαινεται εχεις μεινει πισω φιλε μου barxman ;)

Εικόνα

:lol: :D :D

306 1.6 16v---Eb4 rally game 2speed,inferno GT1,Ts4N .12EVO,Carisma GT14 Brushless Castle Creations 3s,Hpi E10 Yeah Racing 20T 3s---Walkera UflyS,Nine Eagles Free Spirit,Walkera Lama2-1,Trex450,Trex250(For sale)---Velocity T33 EDF, Eflite Ultimate 3D, Scorpio Mosquito Bomber, GG-models Karkaletsos trainer.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Ιούλιος 3rd, 2012, 5:16 pm 
Eκπαιδευόμενος
Eκπαιδευόμενος
Άβαταρ μέλους

επισης ηθελα να σημειωσω οτι εχω ενα μοτερ 27t το μαμα του e10 αλλα το θεμα μου ειναι οτι δεν εχω βαση οποτε πρεπει να φτιαξω,ο αξονας του ειναι πιο χοντρος και δεν θα περναει μεσα στον ανταπτορα για την τροχαλια και τελος δεν νομιζω το esc που εχω να το σηκωσει...Γιαυτο προσπαθω να μεινω με το 380 που μου εχει κατσει κομπλε...λετε να κανω δοκιμη και αμα δουλευει δουλεψε?

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματοςΔημιουργία απάντησης Σελίδα 1 από 1   [ 4 Δημοσιεύσεις ]

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: